“Mësuesit po vijnë me këpucë kineze, 5 euro”

Përfaqësuesi i SBASHK-ut, Reshit Kushaj, ka shprehur kritika e mospajtime. Ai ka deklaruar se mësimdhënësit nuk…

Bad News Eagles luan sonte më gjysmëfinale të FireLeague, ja orari i ndeshjes

Skuadra e gamerave shqiptarë, Bad News Eagles do të zhvillojnë sot ndeshjen e rradhës në kuadër…

“Rrahman Jasharaj është rrahur dhjetëra herë nga policia serbe për shkollën shqipe”, Sefaj i reagon ashpër Elvis Hoxhës

“Rrahman Jashraj është rrahur dhjetëra herë nga policia serbe për shkollën shqipe”, kështu i ka reaguar…

Kur do të ekzekutohen pagat për grevistët?

Ende nuk dihet se kur do të ekzekutohen pagat për punëtorët e institucioneve publike, të cilët…

E dhimbshme: Vdes 14 vjeçarja nga Mitrovica

Ka vdekur sot Eriona Suma, 14 vjeçarja nga Mitrovica. Për vdekjen e saj kanë lajmëruar familjarët…

LAJMI I FUNDIT:Arrestohet një person, e ngacmoi 9 vjeçaren

Policia e Kosovës para pak minutash ka arrestuar një person në Gurrakoc të Istogut. Burime të…

Abdixhiku pas takimit me sindikalistët: Ndalja e pagave është joligjore, s’kemi nevojë për konflikte

Lumir Abdixhiku e ka pritur në takim kreun e SBASHK-ut, Rrahman Jasharin. Kryetari i LDK-së ka…

Përjashtimi i mësueses me mbulesë, reagon deputetja e AAK-së nga Suhareka

Arsimtarja e matematikës, Remzie Lezi, është përjashtuar nga një shkollë në Komunën e Suharekës për shkak…

Hasbulla ia vendos emrin “McGregor” pulës së tij – irlandezi e kërcënon

Njëri nga personat më të famshëm në rrjetet sociale, Hasbulla Magomedov, ka marrë sërish vëmendje me…

Komunat i japin afat qeverisë deri më 5 shtator t’i ekzekutojë pagat

Mosekzekutimi i plotë i pagave për punonjësit e sektorit arsimor para-universitar dhe administratës komunale, ka qenë…