E quajti “anëtar të partisë serbe”, Elvis Hoxha i kërkon falje Rrahman Jasharajt

Këshilltari i kryeministrit Kurti, Elvis Hoxha, i ka kërkuar falje kryesindikalistit Rrahman Jasharaj pasi e quajti…

Pas Krenar Shalës edhe një përson tjetër i ofendon mësuesit në studio televizive: Gjysma janë analfabetë

Mbrëmë analisti Krenar Shala ka thënë se arsimtarët po kërkojnë rritje rroge edhe pse sipas tij…

VALA u kërkon falje publike konsumatorëve

Klientë të VALA’s janë ankuar për mungesë së sinjaleve në momentet e ndërprerjes së energjisë elektrike.…

“Po ua ndal bukën e gojës zyrtarëve”, Ganimete Musliu kërkon shkarkimin e ministrit Murati

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka kërkuar shkarkimin e ministrit të Financave, Hekuran Murati pasi ua…

Bisilmi e Nagavci shkojnë në Luginë të Preshevës në ditën kur Bërnabiq vjen në Kosovë

Të hënën e 5 shtatorit Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës që është përgjegjës për dialogun me…

Përlotet Rrahman Jasharaj – kjo është arsyeja

Pas akuzave të rënda të bëra nga Elvis Hoxha i Vetëvendosjes, ka reaguar edhe Rrahman Jasharaj.…

Limaj: Çdo gjë që është ndërtuar për 20 vite, po rrënohet nga Kurti

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka vlerësuar se shteti po rrënohet për shkak të vendimeve të kryeministrit…

MPJD-ja i jep leje kryeministres serbe ta vizitojë Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës i ka dhënë hënë leje kryeministres së Serbisë, Ana…

Vuçiqi shihet i dehur, këshilltarja ia merr gotën e verës, ai ankohet që Edi Rama s’po pi

Dje në Beograd në kuadër të nismës “Open Balkan” është organizuar edhe një panair i prodhuesve…

Rrahman Jasharajn e kanë rrahur policia serbe – zyrtari i PDK’së reagon ashpër ndaj Elvis Hoxhës

Zyrtari i PDK-së, Betim Gjoshi, i ka reaguar Elvis Hoxhës së Lëvizjes Vetëvendosje pasi ky i…