Ishte duke falur namaz, pësoi atak kardiak dhe vdiq brenda xhamisë

Një qytetar turk ka ndërruar jetë nga një atak në zemër teksa falej në xhami.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Altındag të rrethit Bornova të Izmirit të hënën më 10 tetor. Hajdar Shepherd, i cili shkoi në xhami për namazin e pasdites, u sëmur kur shkoi në sexhde.

U konstatua se Shepherd vdiq nga një atak në zemër.

U zbuluan edhe pamjet e kamerës së sigurisë në xhaminë e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *