E konfirmon Qeveria – kishte plan për atentat ndaj Kurtit

Qeveria e Kosovës ka konfirmuar planet për ekzekutimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, më 2021.…

Plan për vrasjen e Albin Kurtit, i dyshuari ekspert në përdorimin e snajperit

Në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për të vrarë kryeministrin…

“Kosova është në prag të suImit nga Serbia”, vjen paralajmërimi i fundit

Analisti dhe gazetari Milaim Zeka, ka lëshuar një deklaratë lidhur me vizitën urgjente të Albin Kurtit…

Këto janë çmimet e naftës dhe benzinës sot në Kosovë

Ministria e Industrisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin e derivateve për sot. Çmimi maksimal i lejuar…

KEDS njofton për ndëprerje të rrymës në këto vende

Kompania KEDS ka njoftuar se për shkak se do të kryhen punime të domosdoshme për siguri…

Nagavci: Greva e ka humbur çdo kuptim, mësimdhënësit nesër t’i kthehen shkollave

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, thotë se dje bashkë me zv.kryeministrin Besnik Bislimi dhe ministrin e…

SBASHK-u mban takim – lajmëron vendimin e fundit për grevë

SBASHK-u pas takimeve konsultative me kryetarët e niveleve komunale sindikale dhe të universiteteve, ka bërë të…

Në këtë muaj do të fillojë ekzekutimi i pagesave për dëmet në bujqësi

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka vizituar gjatë ditës së sotme Komunën e Gjakovës pas vërshimeve…

A do të ‘detyrohet’ Serbia ta njoh Kosovën? Zbardhet “korniza e re” e dialogut

Në vitin 2023 duhet të nënshkruhet marrëveshja e dytë për normalizim të marrëdhënieve, pas asaj të…

Lirohet ndjeshëm çmimi i naftës, ja sa kushtojnë derivatet sot në Kosovë

Ministria e Industrisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimin e derivateve për sot. Çmimi maksimal i lejuar…