Qeveria ndan 150 milionë euro – Do të përfitojnë sektori publik, privat, studentët dhe pensionistët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave, Hekuran Murati,…

Pako e re e mbështetjes ekonomike: Ndahen 100 milionë euro për këto kategori

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka prezantuar pakon e re për mbështetjen e qytetarëve në këtë…

Kurti e Murati dalin sot para mediave: Pritet të flasin për mosekzekutimin e pagave ndaj grevistëve

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministrin e tij të Financave kanë qenë…

DOKUMENT| Grevistëve ua ndali pagat, por Qeveria Kurti pagoi 199 serbë me afër 1 milion euro pa dalë kurrë në punë

Afër 1 milion euro janë paguar në vitin e kaluar nga Qeveria Kurti gjithsej 199 punonjës…

Të hënën protestohet sërish: Përdhunimi i 11-vjeçares s’tejkalohet me dy shkarkime

Gjashtë organizata joqeveritare kanë njoftuar se të hënën do të protestojnë sërish për rastin e përdhunimit…

Rama “thumbon” Kurtin me kritika nga Beogradi

Në takimin e nivelit të lartë të nismës “Ballkani i Hapur”, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama…

Bisilmi e Nagavci shkojnë në Luginë të Preshevës në ditën kur Bërnabiq vjen në Kosovë

Të hënën e 5 shtatorit Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës që është përgjegjës për dialogun me…

MPJD-ja i jep leje kryeministres serbe ta vizitojë Kosovën

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës i ka dhënë hënë leje kryeministres së Serbisë, Ana…

Kur do të ekzekutohen pagat për grevistët?

Ende nuk dihet se kur do të ekzekutohen pagat për punëtorët e institucioneve publike, të cilët…

Komunat i japin afat qeverisë deri më 5 shtator t’i ekzekutojë pagat

Mosekzekutimi i plotë i pagave për punonjësit e sektorit arsimor para-universitar dhe administratës komunale, ka qenë…