Gashi për pakon ekonomike: Qeveria është shndërruar në BIK

Gazetari Astrit Gashi, ka reaguar ndaj pakos ekonomike të prezantuar sot nga kryeministri Albin Kurti. Gashi…

Qytetari kërcënon publikisht Dardan Molliqajn: Pa t’i thy dhëmbët njo ka njo, se ti paguhesh prej Vuçiqit

Rrjetet sociale janë vendi ku miliona qytetarë nga e gjithë bota i shprehin mendimet e tyre…

Analisti pro Kurtit i quan “mumje” deputetët e VV-së: Po më dhimbsen taksat që po paguaj e ju i merrni si rrogë dhe mëditje

Xhevdet Pozhari, analisti që njihet si përkahës i kryetarit yë VV-së ka kritikuar deputetët e partisë…

Dalin pamjet, momenti kur ministri Murati bëhet krejt me miell nga PSD-ja

Aktivistë të Partisë Socialdemokratë (PSD), sot kanë zhvilluar një aksion duke e gjuajtur me miell ministrin…

Frashër Krasniqi: Albin Kurti është tuc, veç presionin e rezistencën e din hak

Zyrtari i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi, u ka kërkuar sindikatave që të mos tërhiqen nga greva,…

“Llastiku nuk është mirë të tërhiqet shumë se këputet”, Lladrovci u drejtohet Kurtit e Muratit

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka dalë me një postim në Facebook, pas konferencës…

“50 euro çdo muaj zyrtarët publikë”/ Mushkolaj: Pse nuk po vepron njëjtë edhe me punëtorët e sektorit privat?

Anailsti Imer Mushkolaj ka reaguar për pakon ekonomike, ku përfitues prej saj nuk janë sektori privat.…

Murati: Do të procedojmë me listat e pagave

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka lënë të kuptohet se do të procedohen pagat për sektorin…

Qeveria fajëson komunat për mos-ekzekutimin e pagave

Kryeministri Albin Kurti dhe Ministri i Financave, Hekuran Murati kanë mbajtur sot konferencë për media. Gjatë…

Brnabiq në Kosovë, Kurti: Le të vjen e ta sheh se Kosova është më demokratike e më e pavarur se Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur rreth vizitës së Ana Brnabiq në Kosovë, raporton GazetaBlic.…