Kurti: Nuk jam për t’i shtypur serbët, por nuk mund të kemi super-minoritet në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët…

Lajmi i fundit: Sot pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori

Sot pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori nga Shteti (Kalendari i Pagesave) Ministria e Financave,…

Mundësi “e artë” ekonomike për Kosovën, premtohen investime milionëshe pas normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeffrey Hovenier, tha se plani i Bashkimit Evropian për…

KEDS-i njofton se cilat qytete do të mbesin pa rrymë

29.03.2023 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Nga TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të…

Përkundër 75 milionëve të BE-së, të enjten pritet të shtrenjtohet rryma për 15 përqind

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji do të mblidhet të enjten për të vendosur lidhur…

Pensionet në Ballkan – Kosova dhe Shqipëria me ‘pagesat’ më të ulta

Shuma e pensionit mesatar në Mal të Zi është më e larta nga të gjitha vendet…

Lajm i mirë për punëtorët e Gjilanit – një më pak punë për agjëruesit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka nxjerrë një vendim më 23 mars, që në…

Këto janë profesionet që paguhen më së shumti në Kosovë

Tashmë edhe zyrtarisht statistikat tregojnë se kush paguhet më së miri në Kosovë e kush më…

Këta janë dy personat që u plagosën sot në Prishtinë

D.M dhe O.P janë dy të plagosurit në natën e sontme në Prishtinë pas një përleshje…

Kjo është gjendja e dy personave që u plagosën pak më parë në Prishtinë

Dy të plagosurit mbrëmjen e së hënës tek restorant “Pishat” në Prishtinë i përkasin moshës 20…