Macron dhe Scholz i shkruajnë Vuçiqit: Jini të gatshëm për vendime të vështira në dialog

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz i dërguan një letër të përbashkët presidentit…

Rama: Me Serbinë nuk biem dakord për Kosovën, por bashkëpunojmë për çështje të tjera

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, i cilësoi marrëdhëniet në rajon më të mira se më parë, por…

Vetëvritet një nxënës në Shkup

Është vetëvrarë një nxënës nga gjimnazi “Korçagin” në Shkup, ka shkruar në Facebook, Mimoza Ristova, profesoreshë…

Vuçiq ndan foto me Ramën nga Beogradi: Krenar për miqësinë me Shqipërinë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, është shprehur krenar për, siç e ka quajtur ai, miqësinë me…

Paralajmërimi nga SHBA: Uragani i kategorisë së parë godet Evropën, mund të preket edhe Shqipëria

Një uragan i kategorisë së parë do të godasë kontinentin evropian rreth datës 13 shtator. Ky…

Vuçiqi shihet i dehur, këshilltarja ia merr gotën e verës, ai ankohet që Edi Rama s’po pi

Dje në Beograd në kuadër të nismës “Open Balkan” është organizuar edhe një panair i prodhuesve…

Kryeministrja e Serbisë planifikon të vizitojë Kosovën për herë të parë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, të hënën ka paralajmëruar vizitë në Republikën e Kosovës. Sipas Radio…

Rama në Beograd: Nëse Kosova do të ishte në “Ballkan të Hapur”, ngërçi me Serbinë do të zgjidhej me kohë

Kryeministri shqiptar Edi Rama tha se marrëveshja për dokumentet mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte…