Vuçiq: Prishtina deshi të na fuste në luftë me NATO-n dhe botën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, sot gjatë seancës së kuvendit teksa prezantoi raportin për negociatat me Kosovën,…

Profesori amerikan paralajmëron: Kosova në rrezik, mund të hapet front i ri

“Kjo luftë do të mbarojë vetëm kur të jetë mposhtur Rusia”. David Philips, drejtori i programit…

Vuçiq: Kosova po ndihmohet nga Perëndimi

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq nga New York ka folur edhe për çështjen e lobimit të…