Greva në arsim, kjo është deklarata e fundit nga Jasharaj

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj është mirë me shëndet. Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar…

Jasharaj nesër përballë Nagavcit e Muratit në Komisionin për Arsim

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, sërish do të diskutojë për grevën…

Haradinaj takon Jasharajn: Ka vetëm një zgjidhje, rritja e pagave!

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka takuar sot kryetarin e SBASHK-ut, Rrahman Jasharajn. Haradinaj publikoi…

Nga angazhimi i Vjosa Osmanit, deri te takimet me liderët e partive politike – Jasharaj: Në këto rrethana do të ndërpritet greva në arsim

Dita e dytë e grevës në Arsim po vazhdon në nivel vendi përfshirë këtu edhe në…

Jasharaj: Sa mirë do të tingëllonte zilja sot, por greva do të vazhdojë

Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, ka ripërsëritur se greva nuk do të ndalet derisa qeveria t’ua…