Gjuajti me armë në drejtim të shtëpisë së vëllait, arrestohet kosovari

Pothuajse çdo ditë ndodhin dhjetëra raste të përleshjeve mes anëtarëve në familjet në Kosovë, e sidomos…

Vala e të nxehtit “përfshin” Ballkanin, në Greqi nesër 43°C

Evropa Juglindore u godit nga vala e të nxehtit, ndaj në disa pjesë temperaturat i kalojnë…

Ministri Murati jep lajmin e mirë, do të përfitojnë shumë qytetarë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, thotë se së shpejti do të lansohet instrumenti…

Përgjigjet e pyetjeve të bëra shpesh për Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale

Pyetje të bëra shpesh: Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale 1. Kush mund të përfitojë nga…

Të Premten (para festës së Bajramit) pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.…

Lajm i mirë: Rriten rrogat nga 100€ për këto kategori

Kryetari i sindikatës së sektorit privat, Jusuf Azemi, njofton se nga 1 qershori 2024 pagat e…

LAJMI I FUNDIT: A do rritet koeficienti i pagave? Flasin ekspertët

Ish kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka folur për koeficientin e pagave, derisa…

Tragjike: Vdes një grua dhe një fëmijë 3-vjeçar në një aksident në Dragash

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në rrugën Dragash-Zhur (Laku i Keq) Dragash, ku si…

Këto janë vendet ku Kosova eksporton më së shumti

gjencia e Statistikave e Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe…

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, magnituda 6.0

Agjencia Meteorologjike e Japonisë ka njoftuar se një tërmet me magnitudë 6.0 ka goditur Gadishullin Noto.Siç…