Receta e iftarit: Përgatitni pulën e pjekur në salcë mustarde

Pula e pjekur në salcë është një pjatë shumë e thjeshtë, përgatitja e së cilës nuk…

Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni gjatë muajit Ramazan

Gjatë Ramazanit, për të përmbushur sasinë e energjisë dhe lëndëve ushqyese që trupi juaj ka nevojë…

Kuzhinat më të mira në botë, ja ku renditet Shqipëria

Sipas një renditjeje nga TasteAtlas Awards (2022), rezulton se kuzhinat më të mira në botë janë…

Tiramisu me qershi

Perberesit: 450 gr qershi të ngrira 1 lugë çaji mjaltë 150 gr sheqer 1 lugë çaji…

Alarmon mjeku kosovar: Shqiptarët ushqehen më keq se gjermanët

Besnik Ismajli, mjeku i cili la Gjermaninë për t’u kthyer në Kosovë tregoi në një intervistë…

Patate me qofte në furrë

Për qoftet: 1 kg mish i grirë 2 qepë 2 domate 2 luge uthull e kuqe…