FANTASTIKE| Boksieri shqiptar ia ‘terron’ boksierit serb, e rrah keq

Shpetim Bajoku ka qenë bindës përballë boksierit të Serbisë, Semir Aliçiq, në Kampionatin Ballkanik që ka…

Konfirmohet vendndodhja e Radoiçiqit, është i plagosur

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiq, i akuzuar si njëri prej udhëheqësve të sulmit terrorist të…

Kisha Serbe: Në Kosovë e Serbi po tentojnë të na portretizojnë si pjesëmarrëse në sulmin në veri

Kisha Ortodokse Serbe ka shprehur keqardhje për shqiptarë dhe serbët që kanë pësuar më 24 shtator.…

Edi Rama: Për herë të parë Shqipëria nuk është në linjë me deklaratën e BE-së për dialogun

Shqipëria nuk i ka dhënë mbështetje deklaratës së Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, të bërë nga…

Lajm i mirë: Qeveria ndan 1.1 milion euro për këtë kategori të qytetarëve

Me qëllim të kompensimit të dëmeve në bujqësi, Qeveria e Kosovës ka ndarë mbi 1.1 milionë…

Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e heroit Bunjaku

Qeveria e Kosovës ka vendosur ta mbështesë me 50 mijë euro familjen e heroit Afrim Bunjaku.…

“I plagosur në kraharor e tjetri në këmbë” – zbulohen detaje të reja për terroristët e trajtuar në Novi Pazar

Mediat opozitare në Serbi kanë shpalosur detaje të reja rreth terroristëve që janë trajtuar në spitalin…

Pagat e sektorit publik, ja kur pritet të ekzekutohen

Sipas kalendarit të pagesave, dita e fundit (dite punë) konsiderohet data kur pritet të ekzekutohen pagat…

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Sot pritet të kemi mot me diell dhe vranësira lokale, të herëpashershme. Reshje asmoferike nuk pritet…

E tmerrshme, Rakiq puth fotografitë e terroristëve të vrarë nga Policia e Kosovës

Goran Rakiq, Kryetar I Listës Serbe gjatë ceremonisë së “ndezjes së qirinjëve”, për terroristët që u…