Shpërthim në një xhami – dhjetëra të vrarë e plagosur

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me…

Bie borë në shkretëtirë

Ka rënë borë në zonat shkretëtirë në jugperëndim të Algjerisë. Pas dy muajsh të thatë në…

Turqi: 15-vjeçarit mjekët ia heqin nga barku adapterin e telefonit (VIDEO)

Mjekët mbetën të shokuar. Ajo se çka panë në skaner ishte jo e zakonshme.Brenda stomakut të…

Panik në Gjermani: Sulm me armë në një qendër tregtare, disa persona të marrë peng

Policia gjermane ka evakuuar ditën e sotme disa persona nga një qendër tregtare dhe zona përreth…

Video e rëndë: Burri goditet nga rryma e një kablloje elektrike – bie pa ndjenja në shinat e trenit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Indi. Një inspektor biletashn është goditur nga rryma e…

Belgjikë: Burri 33-vjeçar vret gruan shtatzënë dhe fëmijën 5-vjeçar

Një burrë 33-vjeçar ka vrarë gruan e tij shtatzënë 28-vjeçare dhe fëmijën e saj 5-vjeçar në…

Shpërthime të fuqishme tronditën Beogradin

Dhjetë shpërthime të mbytura tronditën sot gjithë Beogradin e Ri. Nuk dihet nëse ky tingull i…

Rusia trondit Ukrainën, gjuan raketë bërthamore ‘maket’ në Kiev

Frika nukleare po bëhet gjithnjë e më e pashmangshme, dhe ekspertët i tremben mesazhit prapa raketës…

Krejt çka dihet për sulmin në Stamboll: Ky është numri i viktimave

Të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe 81 janë plagosur nga shpërthimi në një zonë të…

Këto janë të gjitha sulmet që kanë goditur vitet e fundit Turqinë

Të paktën gjashtë persona u vranë dhe dhjetëra u plagosën në një shpërthim në rrugën popullore…