Sërish alarm në Serbi, policia blindon Beogradin pas të shtënave me armë, 2 të plagosur

Dy persona të moshës nga 20 dhe 30 vjeç kanë mbetur të plagosur para një restoranti…

13-vjeçari në Serbi sulmon me sëpatë një grua dhe djalin e saj

Një djalë 13-vjeçar ka sulmuar dhe plagosur mbrëmë me sëpatë një grua dhe djalin e saj.…

Serbia ‘nuk gjen qetësi’ – Sërish vrasje në shtetin fqinj

Një vrasje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kragujevc të Serbisë. I biri vrau babanë. Në…

Vrasjet masive në Serbi, Vuçiq i propozon Bërnabiqit kthimin e dënimit me vdekje

Presidenti i Serbisë gjatë adresimi para media, pas vrasjeve masive në tri ditët e fundit në…

14 vjeçari planifikoi vrasjet për një muaj, në banesë iu gjet një listë me emrat e studentëve që planifikonte të vriste

Ministri i Arsimit Branko Ruzhiç dhe Ministrja e Shëndetësisë Danica Grujiçiq i janë drejtuar publikut pasi…

Ky është autori i masakrës në Beograd, nxënës i shkëlqyer dhe i “bullizuar”

Një 14-vjeçar kreu një krim makabër, ku vrau nëntë persona, 8 nxënës dhe rojën e shkollës…

Çmimi “për toke”, shikoni sa do të jetë nafta nga sot në Maqedoninë Veriore!

“Një litër naftë, 69 denarë”, çmime të reja të karburanteve në Maqedoni Veriore. Komisioni Rregullator i…

Shqipëri: Burri qëllon me sëpatë gruan pas koke

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Breg Shkozë të Vorës, ku burri ka qëlluar…

Vuçiq raportohet të jetë hospitalizuar mbrëmë në orët e vona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “është pranuar me urgjencë në spital” orët e vona të së…

Serbi: Djali vret nënën, më pas edhe veten

Në Ruma të Serbisë, djali ka vrarë nënën e tij, e më pas ka kryer edhe…