E rëndë/ Plumb në kokë shqiptarit në Greqi, atentati në oborrin e shtëpisë së shokut të tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të shtunë në Salaminë të Greqisë, aty ku një…

Kryeqyteti i Serbisë, goditet nga një stuhi breshri

Një stuhi me breshër e ka goditur Beogradin pasditen e 5 gushtit, duke bërë që uji…

Lajmi i fundit: 14 vjeçari vret me pushkë gjuetie vëllain 12 vjeçar në Serbi

Në fshatin Meduluzhje afër Mlladenovcit në Serbi, dje rreth orës 13.00 ka ndodhur një tragjedi e…

Reshjet e dendura, momenti kur shembet ura në Serbi

Një urë afër Çaçakut është shembur mëngjesin e së shtunës mes të reshjeve të dendura dhe…

Sërish alarm në Serbi, policia blindon Beogradin pas të shtënave me armë, 2 të plagosur

Dy persona të moshës nga 20 dhe 30 vjeç kanë mbetur të plagosur para një restoranti…

13-vjeçari në Serbi sulmon me sëpatë një grua dhe djalin e saj

Një djalë 13-vjeçar ka sulmuar dhe plagosur mbrëmë me sëpatë një grua dhe djalin e saj.…

Serbia ‘nuk gjen qetësi’ – Sërish vrasje në shtetin fqinj

Një vrasje ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kragujevc të Serbisë. I biri vrau babanë. Në…

Vrasjet masive në Serbi, Vuçiq i propozon Bërnabiqit kthimin e dënimit me vdekje

Presidenti i Serbisë gjatë adresimi para media, pas vrasjeve masive në tri ditët e fundit në…

14 vjeçari planifikoi vrasjet për një muaj, në banesë iu gjet një listë me emrat e studentëve që planifikonte të vriste

Ministri i Arsimit Branko Ruzhiç dhe Ministrja e Shëndetësisë Danica Grujiçiq i janë drejtuar publikut pasi…

Ky është autori i masakrës në Beograd, nxënës i shkëlqyer dhe i “bullizuar”

Një 14-vjeçar kreu një krim makabër, ku vrau nëntë persona, 8 nxënës dhe rojën e shkollës…