Lajm i keq për qytetarët: Rriten çmimet e naftës

Çmimet e naftës kanë shënuar rritje të hënën, pasi Arabia Saudite ka thënë se do të…

A mund të ketë pezullim të vizave shkaku i zhvillimeve në veri? Detajet e fundit

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi, ka dhënë informata shqetësuese për masat e…

Kurti: S’e dorëzoj republikën demokratike para një regjimi fashist, policët qëndrojnë në komuna

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar sonte për CNN-in, pas sanksioneve të ShBA-së karshi Kosovës…

Kurti nuk zmbrapset: Kryetarët veriorë kanë mbështetjen tonë të plotë, pushteti merret veç me zgjedhje e jo me dhunë

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar për herë të parë pasi ambasadori Jeff Hovenier, njoftoi për sanksionet…

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri…

Tensionet në veri, Kurti merr një vendim të rëndësishëm

Tensionet në veri, Kurti merr një vendim të rëndësishëm. Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë…

LIVE: Vazhdojnë protestat para objekteve komunale në veri, kështu është situata aktuale

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjendjen aktuale në tri komunat veriore, Leposaviq, Zubin Potok dhe…

Tre ushtarë të KFOR-it të plagosur me armë zjarri

Tre nga 30 ushtarët e lënduar të KFOR-it, kanë marrë plagë nga armët e zjarrit, ka…

Drejtori i Spitalit në Mitrovicë: Më shumë se 53 të Iënduar, një në rrezik për jetën

Drejtori i Spitalit të Mitrovicës Veriore, Zlatan Elek ka thënë se më shumë se 53 qytetarë…

LAJMI I FUNDIT: Hashim Thaçi ndodhet në Kosovë

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ardhur sot në Kosovë. Burime të IndeksOnline bëjnë me dije,…