LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Malishevë ja sa ishte magnituda

Pasditen e së hënës ka ndodhur një tërmet në zonën e Malishevës. Siç raporton Meteo Kosova,…

Kujdes: Parashikohet erë e fuqishme sot në këtë pjesë të Kosovës

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht orëve të…

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

Një person është gjetur i alivanosur në rrugën “Ali Vitia” në Prishtinë, në orët e vona…

Burri në Fushë Kosovë raportoi se i ka humbur gruaja, ajo lajmërohet nga Malisheva: Jam martuar…

Nuk janë të rralla rastet kur qytetarët kërkojnë ndihmën e Policisë për t’i gjetur familjarët e…

LAJMI I FUNDIT: Izraeli thotë se do t’i përgjigjet sulmeve iraniane

Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit, por gjerësia përgjigjeje ende nuk është përcaktuar, tha një…

Vdes aktorja e njohur shqiptare

Ka vdekur aktorja e njohur kosovare, Shirine Morina. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti i…

Lajm i hidhur: Vdes avokati i njohur

Oda e Avokatëve të Kosovës njofton për vdekjen e avokatit Xhavit Haziri. OAK i shpreh ngushëllimet…

Në tre muajt e parë të këtij viti 90 infermierë kërkuan licencë për punësim jashtë vendit

Kryetarja e Odës së Infermierëve të Kosovës (OIK), Nexhmije Gori ka thënë se në tre mujorin…

Nga 3 prilli caktohen gjobat e reja për kundërvajtje në trafik, dënimet nga 100 deri në 500 euro

Nga 3 ërmes këtyre ndryshimeve, synohet rritja e sigurisë rrugore për të gjithë pjesëmarrësit në trafik.…

LAJM I MIRË: Lirohet rryma, këto janë tarifat e reja

Nga ky muaj kanë hyrë në fuqi tarifa të reja të energjisë elektrike. Për 8 për…