Lajm i mirë për pensionistët – pensionet pritet të rriten, ja kur

Me qasjen e Qeverisë Kurti nuk janë aspak të kënaqur pensionistët, thotë kryetari i Pensionistëve, Nijazi…

Gjuajti me armë në drejtim të shtëpisë së vëllait, arrestohet kosovari

Pothuajse çdo ditë ndodhin dhjetëra raste të përleshjeve mes anëtarëve në familjet në Kosovë, e sidomos…

Vala e të nxehtit “përfshin” Ballkanin, në Greqi nesër 43°C

Evropa Juglindore u godit nga vala e të nxehtit, ndaj në disa pjesë temperaturat i kalojnë…

Lajm i mirë: Rriten rrogat nga 100€ për këto kategori

Kryetari i sindikatës së sektorit privat, Jusuf Azemi, njofton se nga 1 qershori 2024 pagat e…

LAJMI I FUNDIT: A do rritet koeficienti i pagave? Flasin ekspertët

Ish kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka folur për koeficientin e pagave, derisa…

Tragjike: Vdes një grua dhe një fëmijë 3-vjeçar në një aksident në Dragash

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në rrugën Dragash-Zhur (Laku i Keq) Dragash, ku si…

Tërmet i fuqishëm godet këtë shtet, magnituda 6.0

Agjencia Meteorologjike e Japonisë ka njoftuar se një tërmet me magnitudë 6.0 ka goditur Gadishullin Noto.Siç…

Çmime të “frikshme” të dukatit për ata që ia mësyejnë të martohen sivjet, kaq është kilogrami i arit

Një kilogram i arit në vend aktualisht ka arrit çmimin 69 mijë euro. Kryetari i Shoqatës…

E rëndë në Prizren: Një 18-vjeçare tenton t’i jap fund jetës, dërgohet me urgjencë në spital

Dhuna në familje, kushtet e jetesës, rrethanat ekonomike, e depresioni shpesh janë vlerësuar shkaktarë që kanë…

E dhimbshme: Ndahet nga jeta aktivisti vushtrrias, Agim Vatovci

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të shkurtër aktivisti dhe veprimtari, Agim Vatovci. Lajmin për…