Lajm i keq për të gjithë personat qe kanë kredi në këto banka në Kosovë

Brenda vetëm dy muajsh, bankat në Kosovë kanë shtrenjtuar normat e interesit në disa lloje të…

Lajm i keq për qytetarët: Rriten çmimet e naftës

Çmimet e naftës kanë shënuar rritje të hënën, pasi Arabia Saudite ka thënë se do të…

Vazhdojnë telashet në Trust

Janë bërë tre muaj prej kur Trusti është bllokuar në mungesë të anëtarëve të bordit të…

Ky ishte niveli i pagave gjatë vitit 2022 në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Nivelin e Pagave në Kosovë” për vitin 2022.…

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që do të mbajë në pesë ditët e ardhshme. Të…

Ngjarje e rëndë: 24-vjeçari mbyt nënën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Përmet mbrëmjen e së shtunës, ku një 24-vjeçar ka…

Kalendari i pagesave: Me këto data ekzekutohen pagesat për muajin qershor

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.…

Njoftim me rëndësi për personat e papunësuar

Eja dhe punësohu direkt në një nga 340 mundësitë që po të presin në Panairin e…

Lëndohet një polic i Kosovës në veri

Një zyrtar policor është lënduar të mërkurën nga protestat në veri të vendit. Siç ka njoftuar…

Momenti kur gazetarja kosovare nuk u trembet maskave, ia çon gishtin serbit që po i kërcënonte

Gazetarët janë personat që po rrezikojnë mjaft shumë për të sjellur më të rejat nga veriu…