Lajm i mirë: Nesër ekzekutohen këto pagesa për qytetarët

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.…

E pazakontë: Babai nga Mali i Zi, nëna nga Veriu i Kosovës, i riu serb bën testin e ADN-së dhe del shqiptar

Testet e ADN-së janë bërë gjithnjë e më të arritshëm nga shumë njerëz në mbarë botën.…

Lladrovci uron Ramazanin: Agjërim të lehtë dhe të pranueshëm në paqe, mirësi e begati

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka uruar besimtarët e fesë islame për agjërim të…

Këta janë dy 19-vjeçarët nga Kosova që u arrestuan në Shqipëri për trafikim me armë

Policia e Tiranës, ka arrestuar në flagrancë dy të rinj nga Kosova, pasi mbanin me vete…

Rrahje masive në një dasëm shqiptare në Amerikë, ja pse ndodhi

Një dasmë e organizuar nga shqiptarët në Amerikë ka përfunduar ashtu siç nuk pritej. Edhe pse…

Ky është kosovari që vdiq në vendin e punës në Itali

Bashkim Bytyqi nga Arllati i Drenasit ka humbur jetën tragjikisht, të shtunën, në Itali. Ai ka…

Merr flakë një shtëpi në Mitrovicë, Policia jep detaje

Një çati e një shtëpie të pabanuar është përfshirë nga zjarri gjatë natës në Mitrovicë. Rasti…

Mblidhet Qeveria, merr vendim shumë të rëndësishëm

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot vendimin përfundimtar për shpronësim të pronave të paluajtshme të pronarëve…

Djali vret nënën, e raportoi si vdekje natyrale

Ndriçim Sokoli, 35 vjeç nga fshati Vilë Bashtovë i Rrogozhinës në Tiranë është autori i vrasjes…

Kearns ‘zë i fuqishëm për Kosovën’ i reagon ambasadorit Hovenier: Ku është balanci, i reaguat kështu Serbisë kur i rrëmbeu policët? Jo

Alicia Kearns, deputetja britanike dhe kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme të Parlamentit Britanik i…