“I plagosur në kraharor e tjetri në këmbë” – zbulohen detaje të reja për terroristët e trajtuar në Novi Pazar

Mediat opozitare në Serbi kanë shpalosur detaje të reja rreth terroristëve që janë trajtuar në spitalin…

Rashiq: Lista Serbe armikja më e madhe e serbëve të Kosovës

Ministri për Komunitete dhe Kthim, në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq, e ka cilësuar si të…

Arrestohen dy persona nga Policia e Kosovës në Banjskë

Gjatë mbrëmjes së sotme janë arrestuar edhe dy persona afër fshatit Banjskë të Zveçanit. Rastin e…

LAJMI I FUNDIT: Një nga të arrestuarit nis të ‘këndoj’ – jep detaje te organet e rendit

Policia e Kosovës një ditë më parë ka arritur të arrestoj disa nga sulmuesit në Banjskë…

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Të paktën 3 nga 6 të arrestuarit serbë për sulmin ndaj zyrtarëve policor, në orët e…

Regjimi i Vuçiqit transporton automjete të blinduara nga Kraleva në Rashkë

Mëngjesin e sotëm kamionët ushtarakë po transportojnë autoblinda në rrugën nga Kraleva në Rashkë, që është…

Udhëtarët serbë në panik, s’e lejuan aterrimin e aeroplanit në Prishtinë

Udhëtarët e linjës Dusseldorf – Beograd, nuk kanë lejuar aterrimin e aeroplanit në Prishtinë të dielën,…

Kush është grupi që sulmoi sot Kosovën? Baton Haxhiu jep detaje

Gazetari Baton Haxhiu ka thënë se grupi terrorist që sulmoi sot Policinë e Kosovës, duke lënë…

Flasin nga QKUK: Sulmuesi po trajtohet – kjo është gjendja e tij

Drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), Naser Syla, ka deklaruar se…

Vuçiq fajëson Kurtin për situatën në veri: Serbët e Kosovës u rebeluan kundër terrorit të tij

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka fajësuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti për situatën e sotme në…