Ligji i Pagave – a do zbulohet sot vlera e koeficientit?

Sot është dita e fundit e muajit janar dhe vlera monetare e koeficientit të pagave ende…

Lajm i mirë: Qeveria ndanë 50 euro shtesë në janar për këtë kategori punëtorësh

Punëtorët e sektorit publik në Kosovë me pagë të janarit pritet t’i marrin nga 50 Euro…

Si i la Qeveria mbi 17 mijë studentë pa shtesa të 100 eurove?

Qeveria e Kosovës, në fund të muajit nëntor të vitit 2022 dha një lajm shumë të…

Bajrami: Komunat nuk e kanë rritur tatimin në pronë, por Ministria e Financave

Deputetja e LDK-së Hykmete Bajrami, ka reaguar pas rritjes së tatimit në pronë. Ajo nëpërmjet një…

Koeficienti për paga, ky është propozimi i Hotit

Ish kryeministri i Kosovës, aktualisht deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK, ka thënë…

Bilanci i numrave pozitë-opozitë: A do të kalojë Trusti??

58 me 62 – ky është bilanci i numrave ndërmjet deputetëve të pushtetit dhe opozitës. A…

Qeveria pritet të miratojë sot një vendim të rëndësishëm për Trustin

Mbledhja e sotme e qeverisë pritet të nxjerrë një vendim të ri për 10 për qind…

Duda Balje: Po, do ta votojë Trustin

Deputetja e Grupit Multietnik në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje përsëri do të votojë pro tërheqjes…

Trusti nuk kalon, Besnik Tahiri: Zoti pa ju vra mos e lashtë

Përkundër që në mbledhjen e sotme të Komisionit për Buxhet dhe Financa ishte konstatuar miratimi në…

Muja demanton lajmin: Nuk ka kaluar Trusti

Përkundër që në mbledhjen e Komisionit për Buxhet dhe Financa që është mbajtur gjatë ditës ishte…