Ekonomia

Ministri Murati jep lajmin e mirë, do të përfitojnë shumë qytetarë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, thotë se së shpejti do të lansohet instrumenti i ri që do të mundësojë katalizimin dhe rritjen e investimeve nga mërgata në…

Shëndetësi

Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni gjatë muajit Ramazan

Gjatë Ramazanit, për të përmbushur sasinë e energjisë dhe lëndëve ushqyese që trupi juaj ka nevojë gjatë ditës, duhet të hani ushqime të pasura me proteina, karbohidrate, vitamina dhe minerale,…