Më Kryesoret

LAJMI I FUNDIT: Apeli ul dënimet për Gucatin e Haradinajn për tre muaj

Gjykata e Apelit në Dhomat e Specializuara në Hagë vendosi sot që të ulë dënimet për…

LAJM I MIRË: Qeveria merr një vendim të rëndësishëm për pensionistët

Ministria e Financave ka njoftuar se ka filluar me angazhimin ekipeve mobile për qëllim të lajmërimit…

Vuçiq: Prishtina deshi të na fuste në luftë me NATO-n dhe botën

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, sot gjatë seancës së kuvendit teksa prezantoi raportin për negociatat me Kosovën,…

Edi Rama sulmohet me “serum” nga deputetët e opozitës

Kuvendi i Shqipërisë është përshirë përsëri nga kaosi pasi deputetët e opozitës bllokuan foltoren duke kërkuar…

Fushë Kosovë: 21-vjeçarja e sulmon të dashurin bashkë me vëllain dhe babain, e bëjnë llom duke e rrahur

Mosmarrëveshjet mes çifteve jo gjithmonë përfundojnë në mënyrë paqësore.Në shumë raste ndodh që të përfshihen edhe…

Kurti thotë se e pranon Asociacionin, por i ka gjashtë kushte

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur në mënyrë më eksplicite se asnjëherë në lidhje me…

Koeficienti 105 s’i ndalë aplikimet për viza, tollovi e madhe 24 orë pas “rritjes së pagave”

Në mbledhjen e djeshme të Qeverisë së Kosovës është prezantuar koeficienti i pagës në sektorin publik.…

Kujdes nga vajzat e Deçanit, dy femra e rrahin fort një mashkull

Dy vajza janë arrestuar të mërkurën mbrëma në Deçan, pasi të njëjtat për shkak të një…

Shqiponja ‘pushton’ Turqinë, Icardi feston me simbolin e shqiptarëve – e mëson Milot Rashica

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po kalon në një formë fantastike prej se është transferuar te Galatasaray.…

Shqiponja ‘pushton’ Turqinë, Icardi feston me simbolin e shqiptarëve – e mëson Milot Rashica

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po kalon në një formë fantastike prej se është transferuar te Galatasaray.…