Më Kryesoret

Bie me të madhe numri i popullsisë në Kosovë, nga 1.8 në 1.5 milionë banorë

Agjencia France Presse (AFP) ka raportuar për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovës. Në raportin…

Mrekulli: Asnjë i lënduar nga aksidenti i frikshëm në Vushtrri

Një aksident ka ndodhur para pak momentesh në Dobërllukë të Vushtrrisë. Nga pamjet e para shihet…

Një maçok hyn në QKUK, “viziton” repartin e kardiologjisë

Hapësirat në repartet e QKUK-së nuk po vizitohen vetëm nga njerëzit. Duke se ato janë bërë…

Tragjike: 21 vjeçarja që vrau veten ishte oficere e policisë, përdori armën për t’i dhënë fund jetës

21-vjeçarja, Aldorjana Loshi, është efektivja e policisë e komisariatit nr.5 në Kamëz, që vrau veten sot…

Lajm i mirë: Sot dhe nesër ekzekutohen këto pagesa për qytetarët

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.…

Tërmet i fortë në Turqi, sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter ka goditur Turqinë pasditen e kësaj të…

Lajm i mirë: Nesër dhe pasnesër ekzekutohen pagesat për këta qytetarë

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave.…

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Itali, kaq ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.5 ballë është regjistruar në zonën Campi Flegrei, në Napoli. Por më…

Kjo zonë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës

Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas…

Arrestohen dy persona: Dyshohet se hodhën bombë në drejtim të një veture

Dy persona janë arrestuar sot nga policia. Sipas Policisë, F.F 25 vjeçar dhe E.M 19 vjeçar…