Shqiponja ‘pushton’ Turqinë, Icardi feston me simbolin e shqiptarëve – e mëson Milot Rashica

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po kalon në një formë fantastike prej se është transferuar te Galatasaray.…

Shqiponja ‘pushton’ Turqinë, Icardi feston me simbolin e shqiptarëve – e mëson Milot Rashica

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po kalon në një formë fantastike prej se është transferuar te Galatasaray.…

Robin Krasniqi rikthehet në ring, ja kur dhe me kë do të përballet

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi do të rikthehet në ring, me 25 shkurt. Krasniqi ka bërë të…

Babë e bijë në shërbim të Kosovës: Vajza fiton medalje në Izrael, babai e ruan rendin qe dy javë në veriun e tensionuar

Laura Fazliu ia zbardhi fytyrën Kosovës dje me medaljen e argjendtë që e siguroi në garën…

Në festën kroate, Marcelo Brozovic dhe Lovren këndojnë: Do t’i vëmë zjarrin shtabeve të Serbisë

Kombëtarja e Kroacisë ka arritur një tjetër sukses të madh dhe ka fituar një medalje të…

Pelerinë e qëndisur me ar – çka ishte veshja që kishte Messi gjatë ceremonisë së Kupës së Botës

Argjentina është kampioni i ri i botës. Lionel Messi me shokë fitoi finalen dramatike ndaj Francës,…

Parashikim i ‘frikshëm’: 7 vite më parë tifozi spanjoll ‘parashikoi’ se Messi e fiton Kupën e Botës duke treguar edhe datën 18 dhjetor

Jose Miguel Polanco është një tifoz spanjoll i futbollit, parashikimi i të cilit për fitimin e…

Pamje të rënda, tifozi i Prishtinës bëhet për spital pas përleshjes në tribuna

Finalja e Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Trepçës është kthyer në një arenë…

Ivana Knoll jep një premtim nëse Kroacia fiton Botërorin

Derisa Kroacia po kalonte rrugën për në gjysmëfinalen e Kupës së Botës FIFA 2022, fansja e…

Presidenti i FFK-së: “Dua një miqësore me Serbinë – Futbolli bashkon njerëzit…”

Reagimet e serbëve pas sfidës me Zvicrën nuk lanë një shije të mirë në Kosovë dhe…