Ky televizion e transmeton meçin Marku – Kongo

Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Boksieri shqiptar do të luftojë kundër anglezit, Chris Kongo. Ky meç do të zhvillohet sonte më 31 mars, në “O2 Arena” të Londrës.

Meçi pritet të fillojë nga ora 19:00, i cili do të transmetohen nga televizioni shqiptar, TV Klan.

Boksieri nga Lushnja, gjatë karrierës së tij nuk ka asnjë humbje – me 14 meçe të zhvilluara, ai fitoi 13 herë dhe një barazim.

Kurse kundërshtari i tij nga Britania e Madhe, ka zhvilluar 16 meçe profesionale, ka fituar 14 herë dhe dy herë është mposhtur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *