Kujdes: Parashikohet erë e fuqishme sot në këtë pjesë të Kosovës

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht orëve të pasditës dhe mbrëmjes të ketë kohë pas kohe rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh në lokalitete.

Era do fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 18 deri në 22°C. /MeteoKosova/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *