Çmimi “për toke”, shikoni sa do të jetë nafta nga sot në Maqedoninë Veriore!

“Një litër naftë, 69 denarë”, çmime të reja të karburanteve në Maqedoni Veriore. Komisioni Rregullator i…

Shqipëri: Burri qëllon me sëpatë gruan pas koke

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Breg Shkozë të Vorës, ku burri ka qëlluar…

Vuçiq raportohet të jetë hospitalizuar mbrëmë në orët e vona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, “është pranuar me urgjencë në spital” orët e vona të së…

Serbi: Djali vret nënën, më pas edhe veten

Në Ruma të Serbisë, djali ka vrarë nënën e tij, e më pas ka kryer edhe…

A i ka shitur armë Serbia, Ukrainës ose Rusisë? Deklarohet Vucic

Serbia nuk ka eksportuar dhe nuk do të eksportojë armë dhe municione në Ukrainë dhe as…

Serbi: Një person vret një vajzë adoleshente dhe godet me thikë nënën, gjyshen dhe dajën e saj

Një vajzë adoleshente, 16-vjeçare është vrarë në Ripnje të Beogradit pak pas orës 14:00 të ditës…

Qytetaret kanë pritshmëri me pozitive ekonomike për muajt e ardhshëm

Bizneset dhe individët presin përmirësim të ecurisë ekonomike në pjesën e mbetur të vitit 2023.Banka e…

Bukë falas në Tetovë për Iftar dhe Syfyr gjatë muajit të Ramazanit

Për të shtatin vit me radhë edhe sivjet në furrën “Eja Bereqeti” në Tetovë do të…

Pas kalimit në euro, publikohet paga mesatare në Kroaci

Paga mesatare mujore neto e paguar për person në punësim për persona juridikë në qytetin e…

Vuçiq: I gatshëm të jap dorëheqjen

Presidenti i Serbisë është shprehur i gatshëm të japë dorëheqjen, sipas mediave serbe. Sipas Pink, Vuçiç…