Patate me qofte në furrë

Për qoftet:

1 kg mish i grirë
2 qepë
2 domate
2 luge uthull e kuqe
2 luge vaj ulliri
Rigon, trumzë
Kripë, piper,
1 lugë çaj sodë

Për patatet e furrës:

8 patate
1 luge e vogel mustardë
1 luge rigon
2 limona
1/2 filxhan vaj ulliri
2 filxhanë ujë
Kripë, piper
Përgatitja:
Fix
Fix

Përbërësit i përziejmë të gjitha bashkë, formojmë topat e qofteve dhe i lëmë pak në frigorifer. Patatet I presim në mes, I marinojmë me të gjthë përbërësit dhe i shtrojmë në tavë. Sipër shtojmë qoftet dhe i vëmë në furrë për 180 gradë për 1 orë e gjysmë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *