Edhe Maqedonia goditet nga tërmeti, kaq shkallë ishte magnituda

Sot rreth orës 12 e 19 minuta në Maqedoninë e Veriut është regjistruar një tërmet i dobët.

Sipas Qendrës Evropiane Sizmologjike, epiqendra ka qenë 11 kilometra në veriperëndim të Ohrit në thellësi prej dy kilometra me magintudë prej 2.3 shkallë, ndërsa i njëjti është ndjerë në Strugë dhe rrethinë.

Po ashtu tërmeti është ndjerë në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *