Haradinaj thirrje Kurtit: Mos u “dorëzo” te Borrell pa u ftuar në Shtëpinë e Bardhë

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kërkuar që kryeministri Albin Kurti mos të ‘dorëzohet’ te shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, pasi të hënën nuk pati asnjë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas saj, shefi i qeverisë nuk duhet të dorëzohet deri sa të marrë ndonjë ftesë për takim nga Departamenti i Shtetit dhe Shtëpia e Bardhë.

“Albin Kurti bën mirë të mos ‘dorëzohet’ tek Borell në Bruksel, deri në një takim të ftuar nga DASH dhe Shtepia e Bardhë. Mirëbesimin vetëm në ShBA’, shkroi ajo në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *