LAJMI I FUNDIT: Tërmet i fuqishëm godet sërish Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter goditi sot pjesën qendrore të Turqisë, njoftoi Instituti Sizmologjik Evropian-Mesdhetar (EMSC).

Siç thuhet, epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra në jugperëndim të Goksun dhe 63 kilometra në veriperëndim të Kahramanmaris, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Turqia dhe Siria u goditën nga dy tërmete shkatërruese më 6 shkurt, me çrast vdiqën më shumë se 50,000 njerëz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *