Momenti kur Amir Rrahmani tregoi ‘gjakun e shqiptarit’, u kap me lojtarin e Milanit veç pse ai kërkoi penallti

Skuadra e Milanit fitoi dje ndaj Napolit me rezultatin e ngushtë 1-0 në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.

Golin e vetëm dhe të fitores për “Rossonerët” në këtë duel e realizoi Ismael Bennancer.

Në momentet e fundit, Milani kërkoi një penallti pasi Saelemaekers u rrëzua në zonë nga Lobotka.

Kjo e nervozoi futbollistin kosovar, Amir Rrahmani i cili iu afrua dhe u përlesh me belgun.

Nga kjo situatë, dy lojtarët u ndëshkuan me të verdhë nga gjyqtari.

Ja momenti:

@vinzilfc2

Amir Rrahmani ???????????? #amirrahmani #fight #milan #napoli #championsleague #kosovo #albania #footballtiktok

♬ original sound – vinziofficial

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *