Një zhurmë e madhe del nga toka dhe gjithçka shembet në pak sekonda, momenti drithërues kur tërmeti godet Turqinë

Një tërmet me magnitudë 7.4 ka goditur në orën 04:17 minuta Turqinë. Tërmeti është ndjerë në shumë qytete, duke përfshirë Shanlıurfa dhe Dijarbakır.

Pasgoditje me magnitudë 6.5 dhe 6.4 ballë janë përjetuar në Gaziantep.

AFAD njoftoi se 237 persona humbën jetën dhe 2000 të tjerë u plagosën në 7 provinca.

Nga ana tjetër, në kamerën e celularit është pasqyruar momenti i shembjes së një ndërtese nga tërmeti në Dijarbakir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *