Deri kur pritet të vazhdojnë reshjet e borës në Kosovë?

Të martën, Kosova është mbuluar me borë si pasojë e reshjeve të dendura të botës në të gjitha qytetet e vendit.

Moti i ngjashëm pritet të vazhdojë se paku edhe dy ditët e ardhshme.

Sipas AccuWeather, mot me borë pritet të ketë edhe të mërkurën dhe të enjtën.

Të premtën dhe gjatë vikendit, pritet të ketë reshje shiu, por do të ketë ngritje të temperaturave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *