Gjithçka që duhet të dini për duelin mes Anthony Joshuas dhe Jermaine Franklin

Anthony Joshua do të rikthehet në ring sonte për herë të parë që nga humbja e përballjes me Oleksandr Usyk.

Joshua do të përballet në peshën e rëndë me amerikanin Jermaine Franklin në Londër, ndërsa ai kërkon fitoren e tij të parë që nga viti 2020.

Joshua ka humbur tre nga pesë ndeshjet e tij të fundit, por ai do të shpresojë të kthehet në maksimumin e tij dhe të riparojë reputacionin e tij kundër Franklin.

“989 Assassin” po vjen pas një disfate të diskutueshme ndaj Dillian Whyte me amerikanin që pretendon se ishte “grabitur” nga gjyqtarët.

Ajo luftë ishte e para e tij në Mbretërinë e Bashkuar dhe për meçin e tij të dytë anglez, ai tani do të përballet me ish-kampionin e botës dy herë në peshat e rënda, Joshua.

Nëse Joshua pretendon fitoren, një mega-ndeshje gjithë-britanike me Tyson Fury mund të kthehet në karta.

Kjo përballje me 12 raunde për peshat e rënda do të zhvillohet të shtunën, sot.

Meçi do të mbahet në The O2 Arena në Londër, një vend ku Joshua ka një rekord 7-0.

Ndeshjet e hershme do të nisin nga ora 16:00 e natës, ndërsa dueli mes Joshuas dhe Franklin mund të nis rreth orës 22:15.

Më poshtë edhe statistikat mes dy boksierëve përpara zhvillimit të meçit të tyre.

h2h

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *