Kujdes nga vajzat e Deçanit, dy femra e rrahin fort një mashkull

Dy vajza janë arrestuar të mërkurën mbrëma në Deçan, pasi të njëjtat për shkak të një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht familjarin e tyre.

Policia njofton se palët janë intervistuar dhe se njëra nga të dyshuarat është liruar e tjera është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Deçan 01.02.2023-20:17. Janë arrestuar dy të dyshuara femra kosovare pasi që t njëjtat pas një mosmarrëveshje e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, njëra prej tyre është liruar ndërsa e dyshuara tjetër është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

Rasti është iniciuar si “Dhunë në familje”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *