Lajmi i fundit: Tërmet në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4 të shkallës Riher ka rënë pak çaste më parë mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Nga të dhënat paraprake, epiqendra e tërmetit ka qenë në Shalëz të Elbasanit dhe thellësia e tij ishte 15 km.

Lëkundja e tërmetit është ndierë edhe në Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *