Parashikimi i motit për ditën e sotme

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet të ketë edhe reshje të pakta lokale shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 17-52 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 17°C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *