Parashikimi i motit për javën e ardhshme: Kthehen temperaturat e larta?

Muaji prill ka befasuar qytetarët e Kosovës duke mbretëruar mot me temperatura të ulta dhe reshje bore.

Nga java e ardhshme pritet që moti të ndryshojë dhe të kthehen temperaturat relativisht të larta, shkruan FrontLajm.

E hëna pritet të jetë me shi kurse ditët nga e marta deri të premten moti do jetë i kthjellët me temperatura që do sillen nga 13 deri në 17 gradë Celcius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *