E jashtëzakonshme: Finale e ‘zjarrtë’ në Tbilisi, Nora Gjakova do të përballet me xhudisten serbe, Marica Perisic

Nora Gjakova ka siguruar finalen e madhe në Grand Slamin e Tbilisit.Xhudistja kosovare ka triumfuar në gjysmëfinale ndaj asaj kanadeze, Jessica Klait, shkruan GazetaBlic Sport.

Do të jetë një përballjet e “zjarrtë” në finalen e madhe, atje ku Gjakova do të përballet me xhudisten serbe, Marica Perisic.

Xhudistja jonë e ka mposhtur më herët atë nga Serbia dhe e njeh mirë atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *