E presin me pa durim ndeshjen e parë, “Dardanët” mbajnë stërvitjen e radhës me Alain Giresse

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar sot në Kampin Nacional në Hajvali stërvitjen e fundit para udhëtimit për në Izrael, ku të shtunën do të zhvillojë ndeshjen e parë në kuadër të ciklit kualifikues për Euro 2024.

Stërvitjen e sotme përzgjedhësi Alain Giresse e ka shfrytëzuar për ta shpalosur në praktikë idenë dhe skemën e lojës kundër izraelitëve.

Të gjithë futbollistët gëzojnë shëndet të mirë dhe e presin ma pa durim paraqitjen e parë në këtë fushatë kualifikuese, e ku objektivi i të gjithëve është kualifikimi në Evropianin që verën e vitit të ardhshëm do të mbahet në Gjermani.

Ekspedita e Kombëtares së Kosovës do të niset për në Izrael, të premten, në orët e mëngjesit, derisa në Tel-Aviv do ta zhvillojë stërvitjen e fundit para duelit të parë në këto kualifikime.

Artikuj të ngjashëm

Ditë pozitive te ‘Kuqezinjtë’, Sylvinho mban stërvitjen e katërt para ndeshjes…

Shënohet goli i parë në fazën para-kualifikuese në Euro 2024

Siguria e lartë për Granit Xhakën në Serbi, gazetari serb: Ai…

“Errea” me çmime të larta, kjo mund të jetë vlera e…

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet për sfidën e parë të kualifikuesve ndaj…

Shqetësime në kampin holandez, pesë lojtarë largohen si pasojë e virusit

LAJME TË FUNDIT

Ditë pozitive te ‘Kuqezinjtë’, Sylvinho mban stërvitjen e…

Lekaj, deputetëve: Allahu jau baftë kabull agjërimin

Profesori amerikan: Raporti i DASh-it shqetësues, korrupsioni mbetet problem

Pse nuk është Stresi pjesë e albumit të ri? Përgjigjet Noizy

lajmi.net
info@lajmi.net

Tel: +383 49 131 131

Rr. Zenel Salihu nr. 28, zyrja nr. 5

RRJETET SOCIALE
Other Links
Fact-Checking Policy
Ethics Policy
Corrections Policy
Ownership & Funding Information
Editorial Team Information
©Copyright lajmi.net 2022. All Rights Reserved Privacy Policy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *