Fantastike: “Mirësevini Kosova e Pavarur” – boshnjakët e kuptojnë realitetin, mirëpresin lojtarët dardanë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është pritur ngrohtësisht nga tifozët e Bosnjë e Hercegovinës në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian 2024.

Tifozët boshnjakë gjatë intonimit të himnit të Kosovës kanë shpalosur një mesazh.

“Mirësëvini, lojtarët e Kosovës së PAVARUR” – thuhet në mesazhin e tifozëve boshnjakë.

Kjo është ndeshja e dytë mes Kosovës dhe Bosnjë e Hercegovinës në kuadër të fazës së dytë kualifikuese.

Në ndeshjen e parë, të luajtur të mërkurën në Prishtinë, triumfoi Bosnja me rezultatin 25:22.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *