“Jam i gatshëm për çdo kundërshtar” / Florian Marku mezi pret meçin e radhës

Boksieri shqiptar, Florian Marku është duke planifikuar për një luftë të re dhe të parën gjatë vitit 2023.

Marku ishte mysafir në Sky Sport ku u diskutua shumë tema rreth boksit dhe një meçi të mundshëm të boksierit shqiptar.

Ai tha se është i gatshëm për çdo kundërshtar gjatë këtij viti.

“Jam gati kushdo që vjen, këdo që e sjellin”, tha boksieri shqiptar

Meçi fundit i zhvilluar nga Florian Marku ishte ndaj Miguel Parra në Tiranë, ku fitoi me vendimin e gjyqtarëve.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *