LAJMI I FUNDIT: Tërmeti godet shtetin fqinj të Kosovës

Pas Rumanisë edhe Kroacia është goditur nga një tërmet gjatë ditës së sotme.

Kështu raportojnë mediat atje,.

Tërmeti ka pasur magnitudë në vendin e quajtur Sisak dhe ka qenë 3.6 ballësh.

Nga një tërmet është goditur sot edhe Rumania, megjithatë ka qenë më i fortë. Afër 5 ballës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *