Lajmi i fundit: Trusti sërish në Kuvend? Deputeti Haxhiu ka kërkesë nga Qeveria

Ligji për tërheqjen e Trustit ishte një nga temat më të nxehta të Kuvendit pak kohë më parë.

Kishte peticion qytetarë dhe interesim të madh për tërheqjen e një pjese të fondit, por ky ligj nuk kaloi, shkruan FrontLajm.

Deputeti Bekim Haxhiu ka kërkuar nga Qeveria të riprocedohet në Kuvend kërkesa për tërheqjen nga Trusti.

Mbetet të shihet se si do vazhdojë kjo nismë e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *