Në këtë kanal televiziv do të transmetohet sonte dueli i Haxhi Krasniqit

Boksieri Robin Krasniqi do të rikthehet sot në ring për ta zhvilluar luftën e radhës të karrierës së tij.

Ai do të ballafaqohet me boksierin Timur Nikarkhoevin dhe kjo luftë do të zhvillohet në arenën madhështore “AUDI DOME” në Mynih të Gjermanisë.

Dueli i boksierit nga Kosova do të transmetohet direkt në kanalin televiziv Art Sport 1.

Robin Krasniqi ka 51 fitore dhe 7 humbje në karrierë. Dhe së fundi ka boksuar me 9 tetor 2021, ku ka humbur nga Dominick Bozell.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *