Pelerinë e qëndisur me ar – çka ishte veshja që kishte Messi gjatë ceremonisë së Kupës së Botës

Argjentina është kampioni i ri i botës.

Lionel Messi me shokë fitoi finalen dramatike ndaj Francës, duke qenë më të mirë në penallti pasi 120 minutat përfunduan me rezultat 3-3, shkruan FrontLajm.

Gjatë shpërndarjes së medaljeve atij iu dha një pelerinë e errët e cila u përgatit dhe u vu mbi supet e tij nga Tamim ibn Hamad Al-Thani. Messi nuk e kuptoi menjëherë se si ta vishte siç duhet.

Çfarë është ajo?

Pelerina është veshje tradicionale arabe e njohur me emrin “Bisht”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *