Shevchenko përjeton tmerrin në Ukrainë, ish-legjenda e Milanit bie pre e sulmeve ruse

Andriy Shevchenko ka përjetuar momente tmerri në Ukrainë, teksa ish-legjenda e njohur e Milan ka rënë pre e sulmeve ruse.

Rusia ka shtuar sot sulmet drejt Ukrainës duke bombarduar me raketa disa pjesë të Kievit.

Legjenda e Milanit ka postuar në rrjetet sociale ngjarjen e ndodhur atij personalisht, ku ka përshkruar se si ndodhi e gjithë situata.

“Sot Rusia hodhi 80 raketa dhe 12 dronë kamikaz në Ukrainë. Unë isha në tren, ndaluam nën predha. Ato pak orë ishin si një përjetësi”, ka shkruar Shevchenko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *