Të dielën rënie e temperaturave në dy vlerat ekstreme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këtë të diel parashihet rënie e dukshme e temperaturave në dy vlerat ekstreme.

“Të dielen përveç ndryshimit të parametrave meteorologjik parashihet edhe rënie të dukshme të temperaturave në të dy vlerat ekstreme, po ashtu edhe vlerat e presionit atmosferik do të kalojnë nën vlerat standarte.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-9m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *