Robin Krasniqi feston fitoren me Ramush Haradinajn, nuk munguan as përqafimet

Robin Haxhi Krasniqi ka fituar sot meçin ndaj Timur Nikarkhoev në Munich. Boksieri shqiptar fitoi duelin pas pesë raundeve.

Kundërshtari i Krasniqit, Nikarkhoev, nuk mund ti bënte ballë grushteve të shqiptarit dhe dorëzoi meçin.

Në Munich prezent ishte edhe politikani i njohur kosovar, Ramush Haradinaj, i cili kërceu në ring pas fitores së Krasniqit.

Boksieri shqiptar shihet në video duke e përfqafuar Haradinajn, teksa më pas falënderoi për mbështetjen që ia bëri.

Më poshtë keni pamjet:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *