Xhaka dhe Shaqiri startojnë për Zvicrën ndaj Serbisë, të gatshëm për “bombat” e radhës

Zvicra do të përballet sot me Serbinë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Kupës së Botës.

Ndeshja do jetë vendimtare për fatin e Zvicrës dhe Serbisë të cilat do mësojnë sot se kush do kalojë tutje.

Para fillimit të ndeshjes që luhet nga ora 20:00 janë zbuluar formacionet zyrtare.

Ja 11’shet startuese:

Serbia : V.Milinkovic-Savic; Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic; Zivkovic, S.Milinkovic-Savic, Lukic, Kostic; Tadic; Vlahovic, Mitrovic

Zvicra XI: Kobel; Widmer, Akanji, Schär, Rodríguez; Freuler, Xhaka; Shaqiri, Sow, Vargas; Embolo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *